Neden Adyaz?...

Neden kurdum?.. Ne hedefliyorum?.. Nasıl Büyüyeceğiz?

     Neden Kurdum..? Türkiye'de ve tüm Türki cumhuriyetlerde İslam ülkelerinde tüm sosyal medya siteleri abd çin ve rusyanın kontrolünde..  Türkiye'de internet denildiğinde ilk akla gelen iki kelime var çapkınlık  ve para kazanmak..  İnternet alanında ülkemizde yapılan tüm yatırımlar bunun üzerine oldu.. Bir zamanların vergi rekortmeni genelev patronuyken  intenetinde ilk girişimcileri buluşma ve flört sitelerinden büyük paralar kazandılar. Ardından gelen 2.kuşak girişimciler eticaret alanında siteler kurarak ticaretin yönünü değiştirdiler.. Büyüyen siteler bir taraftan küçük esnafın kepenk indirmesine sebep oldu.. İyice büyüyen şirketler  yabancılara satılmaya başladı... Ve bugün Türkiyede pazarın büyük bölümü Türkiyeyi hiç görmeyen kişilerin eline geçti.

      Ne Hedefliyorum?... Şimdilerde ise kripto para havada uçuşuyor.. Büyük fiyaskolarla tanıştı Türkiye. Devamı gelirmi gelir.. Kolay para hırsı her zaman hata yaptırır... dış kaynaklı Sosyal Medya  platformları paralarını aldıkları sürece herşeyin ama herşeyin reklamını yapıyor.. Ve bizde oluşan kanı reklamı olan ürün hizmet sağlamdır diyerek düşünmeden insanlarımız göz göre göre bataklığa sürükleniyor.. Adyaz'da tüm bu curcunanın içinde İnsanımızın farklı kesimlerini bir araya getirerek daha fazla gerçek sosyalleşmeyi öne çıkaracak girişimleri hedefleyerek yola çıktık.. Sosyal Medya bir destekçin yoksa (emperyal güçler) gibi çok kazandıran bir platform değil çünkü.. Onun içinde bu alana yatırım yapılmadı Türk girişimciler tarafından.. Adyaz'ı ücretsiz eğitimler veren, sanatsal etkinlikler düzenleyen, ücretsiz iş organizasyonları düzenleyen bir platforma dönüştürmek istiyorum. Tüm bunları gelirleride reklam gelirlerinden elde edilecek.. "Türkiye'de  Milletimize satılan bir ürünün karı ve reklam parası Yurtdişina gitmemiş olacak" 

   Nasıl Büyüyeceğiz?   Adyaz şu anda kurulduğundan bu yana 10 ay geçti.. Üye sayımız oldukça düşük gidiyor.. Açıkçası ben ilk yola çıktığımızda Herkes bize katılır dedim. Mühendisler ve diğer Çalışanlarımızda çok heyecanlıydı.. Çünkü Sosyal medyada şunu görüyordum sürekli Vatanseverler olsun, Muhafazakarlar olsun herkesimde insanda abd ve emperyal güçlere karşı yoğun tepkiler vardı.. burada yabancı sosyal medyaya her girişin Ülkemizde olsun Komşularımızda olsun bir kardeşimizin kafasına mermi olarak saplanıyor...  Alacağın iki üç beğeni alkışın sesi o kadar büyük patlıyorki bomba olup binlerce insan bir anda havaya uçuyor.. Şehitleri anan paylaşımlarından kazanılan paralar başka yaşayanları öldürmek için kullanılıyor..  Bunu tüm herkes Görüyor.. Biliyor... Haykırıyor...  ama nedense DUR Diyemiyor..   fb ve inst Türkiyede tek kuruş reklam parası vermeden büyüdü.. Yandaşı Yansızı tüm haber kanalları amannnn  reklama girer Rütüke ceza öderiz diyeTürk şirketlerinin hiç birinin adını anamazken.. yok fb dan tanıdığı  kızı kaçırdı, kadını vurdu, gençler çatıştı gibi 3.sayfa haberleriyle büyüttüler fb ve instgrmı. şu anda 55 milyon kullanıcıya ulaştılar.. Biz Nasıl Büyürüz konusu çok ciddi bir soru olarak her an soruluyor bana ... İnanın verebileceğim tek cevap Allah Büyük Yardım Edecek.. Reklam yapalım diyorum bunun için bile face instg  google buralara para ödemeliyiz.. Buda kuruluş ilkelerimize ters. buna ragmen denedim.. fb  reklamlarımıza direkt ambargo koydu yayınlanmadı.  Bu konudaki tek güvencemiz Milletimize güveniyoruz. Bir gün gelecekler.. 

Meftun KUTLU


Meftun Kutlu

1 Blog Gönderiler

Yorum
Meftun Kutlu 1 yıl önce

Çok teşekkürler Arkadaşlar. Adyaz kar elde etmek amacıyla kurulmuş bir platform değil. İnancım gereği böyle bir site Ülkemiz için gerekliydi. İşin zorluğu yok açıkçası. Allah bana sağlık verdigi sürece Adyaz ayakta kalacaktır.

 
 
Cemal HAZIR 1 yıl önce

Hadi inşaallah. Ben katıldım ve katılacakları senin kadar bende bekliyorum.